Логопедичний сайт Логопедична школа Альони Король

Поради психолога

Для чого дитині вміти копіювати фігури?

У віці 3-х років дитина має навчитись копіювати круг. "Для чого", - спитаєте ви?

Аналізуючи вміння копіювати круг, можна виділити такі важливі етапи розвитку, як:

  • розвиток дрібної моторики;
  • зорово-просторового сприймання;
  • розуміння схеми тіла.

Чи знаєте ви, що, починаючи з 3-х років, дитина вчиться малювати «головонога». Головоніг – це прототип людини (голова, від якої йдуть ручки і ніжки). Батькам дуже важливо зафіксувати, чи пробує дитина малювати головонога. Якщо ж раптом ні - потренуватись з нею у цьому, запропонувавши зразок.

Golovonog

В 4 роки ми можемо пропонувати дитині скопіювати коло, квадрат і трикутник на одному аркуші і подивитись, як вона орієнтується на аркуші паперу, чи може дитина розмістити всі фігури, чи достатньо фігури схожі з запропонованим зразком.

geometrychni figury logoclub

Далі, зі зростанням дитини, зразки для копіювання ускладнюються. Наприклад, дитині 5-річного віку можна запропонувати скопіювати дерево, будинок і паркан.

kopia figury logoclub

Психологи можуть запропонувати дитині скопіювати фігуру Тейлора. Виконуючи такі завдання, можна зрозуміти рівень сформованості зорово-просторового сприймання, спрогнозувати можливі складнощі на письмі, під час читання та вчасно попередити їх.

figury logoclub

Найкраще, коли такі діагностичні завдання виконує спеціаліст із дитиною – для більш методичного надання інструкцій та коректної інтерпретації, а також подальшого прогнозування корекційних занять та порад.

Пропонуємо також прочитати про групові заняття у Дитячому центрі ЛогоКлуб з дитячим психологом: Чому важливо розвивати увагу у дітей

У Дитячому центрі ЛогоКлуб можна прийти з дитиною на діагностику до психолога, а також визначити психологічну готовність дитини до школи (очно у Вінниці та онлайн). Детальна інформація та запис за номером: +38 096 255 77 11 (телефон, вайбер).

Сторінка ЛогоКлуб у Фейсбук @logoclub.kids

Сторінка ЛогоКлуб в Інстаграм @logoclub.kids

Теги: Готуємось до школи (5-7), Поради психолога

Читайте також:

Знайти логопеда

Знайти

Публікація на сайті

Бажаєте додати матеріал на сайт?

Публікація

Розсилка

Бажаєте бути в курсі всіх новин?

Написати нам