Логопедичний сайт Логопедична школа Альони Король

Поради психолога

Про аутизм. Інфографіка

Розлади спектру аутизму (РСА) – група станів, які пов’язані з особливостями розвитку нервової системи і характеризуються порушеннями у спілкуванні, соціальній взаємодії та поведінці.

Що це означає?

Аутизм (ранній дитячий аутизм - РДА) виникає через незначні порушення розвитку певних ділянок головного мозку. На сьогодні природа аутизму до кінця не вивчена, проте дані вказують, що це вроджена проблема.

 Кілька фактів про аутизм

Аутизм – це стан, який пов’язаний з певними особливостями розвитку головного мозку, який проявляється порушенням навичок спілкування, соціальної взаємодії, певною обмеженою поведінкою. Згідно останньої статистики в США аутизм зустрічається приблизно у кожної 68-ї дитини. В цілому, близько 1% людей у світі мають розлади аутистичного спектру (РАС). Це дуже важлива проблема як для сім’ї, так і для суспільства.

Перегляньте у вигляді інфографіки основні червоні прапорці, які допоможуть запідозрити аутизм у дитини. При їх наявності необхідно негайно звернутися до лікаря за консультацією!

Аутизм ЛогоКлуб 4

Аутизм – це вроджена проблема, до того ж спостерігається генетична схильність.

Аутизм не виникає через:

  • Погане виховання
  • Вакцинацію
  • Глютен, казеїн та інші шлаки
  • Герпевірусну інфекцію тощо.

І найголовніше – у появі цього стану в дитини немає вини самої дитини чи батьків! Цей факт важливо усвідомити. Хоч є фактори, які збільшують ризик народження малюка з аутизмом:

  • Наявність у батьків психічних захворювань
  • Вік батьків більше 35 років
  • Наявність аутизму у батьків чи братика/сестрички
  • Робота мами в неекологічних умовах
  • Прийом мамою деяких протиепілептичних препаратів

Перші прояви аутизму можна помітити вже з 6 місяців, з 12-18 місяців цей діагноз вже може бути встановлений. На сьогодні існує багато різних тестів, які дозволяють вчасно виявити таку особливість.

Аутизм ЛогоКлуб 3

Пам’ятайте, аутизм не лікується. Це та особливість, яка залишається на все життя. Проте раннє втручання, соціалізація та вчасна корекція допоможе малюку з аутизмом стати повноцінною частиною суспільства та надасть шанс на повноцінне життя.

Матеріал підготовлено лікарем-педіатром МЦ "Мама Врач" Андрієм Шиманським

Теги: Поради психолога

Читайте також:

Знайти логопеда

Знайти

Публікація на сайті

Бажаєте додати матеріал на сайт?

Публікація

Розсилка

Бажаєте бути в курсі всіх новин?

Написати нам