Логопедичний сайт Логопедична школа Альони Король

Артикуляційна гімнастика

Логопедичне намисто (логонамисто, логобуси) – тренажер для м’язів артикуляційного апарату

Логопедичне намисто (логонамисто, логобуси) – це тренажер для м’язів артикуляційного апарату, що складається з силіконових намистин різної форми, кольору та розміру, які нанизані на шнур. Логонамисто використовується для цікавого та більш продуктивного проведення артикуляційної гімнастики та міогімнастики.

Артикуляційна гімнастика – це сукупність спеціальних вправ, спрямованих на зміцнення м’язів артикуляційного апарату, розвиток сили, рухливості і диференціювання рухів органів мовлення.

Більше про правила артикуляційної гімнастики, будову артикуляційного апарату, артикуляційні вправи для язика, губ, нижньої щелепи читайте ТУТ

Міогімнастика – це комплекс вправ для м’язів щелепно-лицьової області з метою профілактики і лікування зубощелепних аномалій у тимчасовому і змішаному прикусі.

Формула результативної артикуляційної гімнастики від #королевилогопедії Дитячого центру ЛогоКлуб

Виконуючи артикуляційну гімнастику слід намагатись дотримуватись принципу – задіяти максимальну кількість аналізаторів дитини – зоровий, слуховий, тактильний. Для успішного проведення артикуляційної гімнастики дитина повинна: ​

  • чути (чітка та зрозуміла інструкція);
  • бачити (зразок і себе);
  • відчувати (доторкнутися до потрібного місця).

Одним з помічників при виконанні «зарядки для язика» може стати артикуляційна намистина – логонамистина. Вправи з артикуляційною намистиною можна успішно застосовувати як на заняттях з логопедом, так і вдома, для закріплення сформованих навичок.

Вправи з логопедичним намистом – це як вправи з гантелями, так званий фітнес для язика.

  • Додаткове навантаження зміцнює м’язи язика.
  • Фізичний предмет допомагає дитині відчути м’язи язика та краще зрозуміти, як ними керувати.

Механізм виконання артикуляційних вправ дітям часто зрозумілий не відразу. Порівняйте самі.

Логопед дає інструкцію до виконання вправи «Чашечка»: «Відкрити широко рот, висунути язик. Кінчик і бічні краї язика підняти до верхніх зубів, але не торкатись їх. Утримувати язик в такому положенні під рахунок».

А якщо інструкція прозвучатиме так: «Я покладу намистину тобі на язик, а ти спробуєш обійняти її язиком, щоб язик перетворився на чашечку». Що скажете?

Логобуси допомагають дитині навчитись підіймати язик вгору (у деяких дітей це дійсно викликає значні труднощі, особливо у дітей з дизартрією – недостатньою іннервацією м’язів мовленнєвого апарату). Для цього логопед пропонує дитині підняти намистину по мотузці вгору та намагатися утримати її вгорі. Також логобуси стануть у нагоді, коли потрібно зафіксувати нижню щелепу в нерухомому положенні, наприклад під час виконання вправи «Коник», «Дятел». Для цього потрібно прикусити намистину відповідного розміру бічними зубами.

Більше артикуляційних вправ із застосування логопедичного намиста, правила проведення артикуляційної гімнастики з логонамистом та рекомендації щодо їх застосування та дезінфікування ви знайдете за посиланням ТУТ

Увага! Логопедичні намистини повинні розміщуватись на мотузці, щоб запобігти їх випадковому проковтуванню! Артикуляційна гімнастика із застосуванням логонамиста повинна проводитись під контролем дорослого.

Батьки можуть виконувати артикуляційну гімнастику з використанням логонамиста вдома, готуючи артикуляційний апарат дитини до постановки звуків. Однак #королевилогопедії рекомендують розпочинати такі логопедичні заняття в домашніх умовах після консультації з логопедом, індивідуального добору артикуляційних вправ та власне логонамистин. Інакше можна гарно розважитися, але без користі.

Дізнатись актуальну ВАРТІСТЬ наборів логонамиста та ПРИДБАТИ можна за посиланням ТУТ

Теги: Артикуляційні вправи, Поради логопеда, Постановка звуків

Читайте також:

Знайти логопеда

Знайти

Публікація на сайті

Бажаєте додати матеріал на сайт?

Публікація

Розсилка

Бажаєте бути в курсі всіх новин?

Написати нам