Логопедичний сайт Логопедична школа Альони Король

Логопед

Логопедичний масаж

Часто у дітей з мовленнєвими порушеннями спостерігається недостатня іннервація (рухливість) органів артикуляційного апарату. Як наслідок, дитині важко контролювати роботу м'язів, які забезпечують артикуляцію (правильне та чітке вимовляння звуків). Інколи у дітей спостерігаються труднощі з чутливістю язика та губ: без візуальної підтримки (не дивлячись на себе у дзеркало) дитині важко контролювати розташування язика в роті, важко слідкувати за слиновиділенням, також дитина може не відчувати залишків їжі на губах та в кутиках рота, у дитини може бути порушений тип ковтання. Це може спричинити не лише труднощі зі звуковимовою, а й мати негативний вплив на формування зубо-щелепної системи.

У таких випадках постановці звуків передує логопедичний масаж. Після цього, або ж паралельно, логопед переходить до артикуляційної гімнастики, коли дитина вже здатна самостійно керувати положенням органів артикуляції. Постановка звуків відбувається після курсу логопедичного масажу, або ж під час нього.

Логопедичний масаж — це активний метод механічного впливу, спрямований на органи артикуляції. Від застосування логопедичного масажу під час занять залежить:

 • Нормалізація м'язового тонусу язика, щік, губ, м’якого піднебіння.
 • Послаблення рефлекторного процесу слиновиділення.
 • Підготовка правильної артикуляції перед постановкою звуків.
 • Розтягнення підʼязикової зв'язки.
 • Постановка язика у фізіологічне положення (при порушеннях жування, ковтання, будови зубо-щелепної системи) тощо.

Логопедичний масаж допомагає в процесі корекції мовленнєвих порушень та є допоміжним засобом, що здатний покращувати рухливість органів артикуляції, адже логопед взаємодіє зі значною кількістю м'язів, нервових закінчень і тканин мовленнєвого апарату.

Хоча окремо логопедичний масаж не сприяє запуску мовлення, однак може бути рекомендований логопедом в структурі програм із запуску мовлення.

Логопедичний масаж призначає невролог або логопед, на логомасаж може також направити ортодонт або стоматолог. Саме ці фахівці розуміються на специфіці подібних методів і потребах в їх застосуванні.

Варто брати до уваги протипоказання, які передбачає логопедичний масаж:

 • стоматит, герпес та інші ушкодження слизової оболонки порожнини рота;
 • розвиток гострих респіраторних захворювань;
 • кон'юктивіт;
 • збільшення лімфатичних вузлів.

Дитячий центр ЛогоКлуб пропонує вам такі види масажу:

 • мануальний (ручний);
 • зондовий (із використанням логопедичних зондів та зондозамінників (#логонамисто, #логобуси), які наша команда #королевилогопедії називає «чарівними паличками».

Logobusy logoclub

Батьки ж, окрім власне покращення рухливості артикуляційного апарату та нормалізації тонусу м’язів, помічають також у своїх дітей покращення у емоційно-вольовій та поведінковій сферах, а також позитивні зміни в обмінних процесах.

Раді бачити вас та вашу малечу у ЛогоКлубі за адресою: місто Вінниця, вулиця Острозького, 31. Телефон: +380962557711

Телефонуйте нам і адміністратор допоможе дібрати зручний час для проходження первинної діагностики рівня мовленнєвого розвитку дитини та консультації. З турботою про вас!

Сторінка ЛогоКлуб у Фейсбук @logoclub.kids

Сторінка ЛогоКлуб в Інстаграм @logoclub.kids

Теги: Артикуляційні вправи, Поради логопеда, Консультація логопеда, Постановка звуків

Читайте також:

Знайти логопеда

Знайти

Публікація на сайті

Бажаєте додати матеріал на сайт?

Публікація

Розсилка

Бажаєте бути в курсі всіх новин?

Написати нам