Логопедичний сайт Логопедична школа Альони Король

Консультація логопеда

Дитина в 3 роки не розмовляє. Погляд логопеда

До сьогодні доводиться чути або читати в соціальних мережах, як «добрі» родичі, сусіди, знайомі та й незнайомі на питання мами: «Дитині 2 або 3 роки, і вона не розмовляє», говорять: «Чекайте трьох-чотирьох-п'яти років, заговорить», «Мій син до 4-х років мовчав, а потім його «прорвало» і він заговорив відразу реченнями».

У логопедів виникає питання: чому навчити дитину рахувати, читати у 1,5-3 роки вважається найважливішим досягненням в розвитку дитини, а той факт, що дитина не розмовляє, не може побудувати фразу в 2,5-3 роки вважають нормальним явищем. Зате літери малюк всі знає і може їх показати...

Дорогі матусі, ми з вами живемо в сучасному суспільстві, в якому значна увага приділяється профілактиці і ранній діагностиці. Ми не будемо стверджувати, що дитина, яка в 2 роки не розмовляє, має вади розвитку. Часом і така ситуація може бути варіантом норми. Однак хочеться наголосити, що не мами на форумі, не родичі і не сусіди повинні давати в таких випадках свої «експертні поради», а кваліфікований спеціаліст. Адже окрім очевидної симптоматики – власне відсутності мовлення, логопед може побачити й інші відхилення в розвитку дитини, які могли стати причиною цієї затримки та направити до відповідних спеціалістів. Або ж навпаки, заспокоїть батьків і порадить цікаві ігри та вправи, які допоможуть малюку нарешті вимовити свої перші, такі довгоочікувані, слова та фрази.

Пропонуємо вашій увазі цікаву добірку основних аспектів, на які логопед хотів би звернути увагу батьків дітей від 0 до 3 років. Читайте, беріть до уваги, а за потреби – завжди раді бачити вас та вашу малечі в Дитячому центрі ЛогоКлуб (Вінниця). Детальніше про логопедичні послуги у ЛогоКлубі читайте тут.

Наші #королевилогопедії завжди готові допомогти, порадити, підтримати і провести найцікавіші заняття з вашими малюками за авторською програмою ЗАПУСКУ МОВЛЕННЯ «Розмовляйчики» Альони Король - засновниці та керівниці Дитячого центру ЛогоКлуб, логопеда з 17-річним досвідом роботи, аспірантки та викладачки педагогічного університету.

Терміни мовленнєвого розвитку дітей від 0 до 3 років

Логопед у Вінниці

Логопед Вінниця

На що слід звернути увагу батькам? Що в мовленнєвому та комунікативному розвитку малюка може стати "червоним прапорцем", так званим сигналом для того, щоб звернутись за консультацією до логопеда?

Дитячий логопед Вінниця

Що ж може трапитись, якщо вчасного не звернутись на діагностику до кваліфікованого спеціаліста?

Logoped Vinnytsia

Про тата, який заговорив у 5 років

Speach therapist Vinnytsia

Що робити батькам, які занепокоєні станом мовлення свого малюка? Однозначно НЕ ЧЕКАТИ, а ДІЯТИ!

LogoClub Logoped

Якщо ви все ж вирішили  прийти на консультацію до логопеда, пропонуємо переглянути календар відвідувань логопеда, який допоможе зрозуміти, що проконсультуватись можна вже з першого року життя.

Logoped LogoClub

Додатково до цієї теми можна прочитати ще про терміни появи звуків у дітей ТУТ та коли дитині потрібен логопед ТУТ

Теги: Розвиток мовлення, Вчимось говорити (0-3), Поради логопеда, Консультація логопеда

Читайте також:

Знайти логопеда

Знайти

Публікація на сайті

Бажаєте додати матеріал на сайт?

Публікація

Розсилка

Бажаєте бути в курсі всіх новин?

Написати нам