Логопедичний сайт Логопедична школа Альони Король

Обстежити рівень мовленнєвого розвитку дитини

logopedichne obstegennya vinnitsa

Мовленнєва картка з картинками «Логопедичне обстеження мовленнєвого розвитку дитини» допоможе дізнатись:

 • Чи достатньо розвинене мовлення Вашої дитини?
 • Чи потрібна дитині допомога логопеда?
 • Що можна зробити вдома, щоб покращити мовлення малюка?

Movlennyeva kartka z kartinkami korol

Чому кожній дитині важливо пройти логопедичне обстеження?

Серед дошкільнят, як і серед школярів, завжди були діти з чітко вираженими мовленнєвими порушеннями. Порушення звуковимови в ранньому віці (від 1,5 до 2,5 років) пояснюється фізіологічними особливостями розвитку дитини, зокрема несформованістю артикуляційного апарату. Однак 4-5-річні діти самі починають помічати недоліки вимови і нерідко дуже болісно переживають це. Вони уникають слів з «важкими» звуками, соромляться говорити. Мовленнєві порушення залишають відбиток і на психічному розвитку особистості. Такі діти часто пасивні, погано контактують з оточуючими.

speech pathologist korol a

Виправлення звуковимови починають з логопедичного обстеження рівня мовленнєвого розвитку дитини. Далі аналізують характер виявлених недоліків і визначають шляхи їх усунення.

Навіть незначні недоліки у розвитку мовлення дитини можуть призвести до труднощів у навчанні, особливо в освоєнні процесів читання (дислексія) та письма (дисграфія).

Тому, чим раніше будуть виявлені проблеми у мовленні дитини, тим раніше можна почати роботу з логопедом щодо їх подолання, і тим успішнішою буде ця корекційна робота.

Давайте знайомитись:

Korol Alyona logoped vinnyt

Альона Король - логопед, дефектолог, спеціальний психолог; керівник методичних об’єднань вчителів-логопедів міста Вінниці; автор  освітнього проекту “Школа розвитку мовлення LogoClub” та логопедичного сайту http://logoclub.com.ua; доповідач всеукраїнських, міжнародних конференцій та круглих столів; переможець міських, всеукраїнських та міжнародних конкурсів фахової майстерності; автор освітніх технологій та власних проектів з питань попередження та подолання мовленнєвих порушень у дітей раннього та дошкільного віку. Працюю вчителем-логопедом в комунальному закладі “Дошкільний навчальний заклад № 4 Вінницької міської ради”. Впроваджую інновації щодо застосування  інтерактивних та інформаційно-комунікаційних технологій в логопедичній роботі, веде активну просвітницьку роботу з батьками та громадськістю.

«Під час здійснення власної логопедичної практики я постійно отримую відгуки від батьків щодо тих методів, які є найбільш дієвими під час роботи вдома: що дійсно працює, а що - ні. Це надихнуло мене на створення ґрунтовних посібників, спецкурсів та семінарів для ефективного вирішення низки логопедичних проблем: від запуску та розвитку мовлення до подолання мовленнєвих недоліків у дітей різних вікових груп».

Хто може скористатись мовленнєвою карткою?

Батьки дітей від 4 років, а також логопеди, дефектологи, вихователі, студенти та всі, хто цікавиться мовленнєвим розвитком дошкільників.

Якщо Вашій дитині менше 4-х років, або ж логопедичні завдання для неї є складними, використовуйте цю мовленнєву картку для визначення рівня розуміння мовлення. Для цього усі завдання слід  виконувати за допомогою прийому «Покажи» («Покажи, де ананас...», «Покажи великий м’яч, а тепер покажи маленький м’яч» тощо), а результати також фіксувати в спеціально відведених місцях.

Також дана мовленнєва картка може успішно використовуватись для діагностики усного мовлення молодших школярів.

speech pathologist vinnytsa

В чому особливість мовленнєвої картки з картинками?

 • Простота. Зрозумілі пояснення та простота викладу матеріалу.
 • Професіоналізм. Тільки дієві логопедичні діагностичні методики від кваліфікованого логопеда.
 • Наочність. У мовленнєвій картці подано яскраві ілюстрації до всіх логопедичних завдань, тож малюкам займатися буде цікаво. Також для зручності у ній містяться спеціально відведені місця для фіксування результатів логопедичного обстеження.
 • Індивідуальний підхід. Мовленнєва картка охоплює діагностику різних аспектів мовлення, тому відповідає потребам кожної дитини дошкільного віку.
 • Універсальність. Мовленнєва картка з картинками розрахована на дітей від 4-х років. Розпочинати заповнення картки можна з будь-якого віку (з 4-х чи 6-ти років). До того ж картку розроблено для обстеження дітей з різними видами мовленнєвих порушень. Діагноз дитини може бути уточнений або змінений, і це не потребуватиме заведення нової картки.
 • Практичність. Більшість видів завдань зведені в таблиці, що дає змогу зручно переглядати динаміку розвитку мовлення та аналізувати результативність корекційної роботи з подолання мовленнєвих порушень.
 • Результативність. Окрім того, що Ви проведете логопедичне обстеження, оціните рівень розвитку мовлення дитини, Ви відкриєте для себе нові способи розвитку мовлення та зрозумієте, як поліпшити мовлення малюка. 
 • Особливою перевагою мовленнєвої картки з картинками є те, що до кожного завдання дібрано яскравий наочний матеріал (картинки та ілюстрації), що значно полегшує проведення логопедичного обстеження. Вам не треба буде шукати спеціальних картинок та іграшок для виконання тестових завдань. Усе необхідне Ви знайдете всередині мовленнєвої картки.

Ми пропонуємо найефективніші шляхи попередження та подолання мовленнєвих порушень! 

speech pathologist korol lo

Скориставшись мовленнєвою карткою з картинками, батьки мають змогу:

 • швидко та в комфортних умовах провести логопедичне обстеження;
 • зрозуміти, чи достатньо розвинене мовлення Вашої дитини.
 • дізнатись, чи потрібна дитині допомога логопеда;
 • оцінити рівень комунікативних вмінь та навичок малюка;
 • проаналізувати самостійно чи з допомогою логопеда характер виявлених недоліків;
 • визначити шляхи усунення мовленнєвих порушень.

 logopedichne obstegennya vinnytsa

Як побудована мовленнєва картка з картинками?

Мовленнєва картка з картинками допоможе провести комплексне логопедичне обстеження та проаналізувати різні аспекти мовленнєвого розвитку дитини.

 • Обстеження звуковимови. Багато батьків звикають до звучання мовлення дитини і не помічають неправильну вимову певних звуків. Тому у Вас є чудова нагода дізнатись, чи правильно «звучить» дитяче мовлення.
 • Обстеження складової структури. Склад – мінімальна  вимовна одиниця. Порушення складової структури слова найчастіше проявляються в перестановці, пропуску, додаванні звуків або складів. Тому необхідно перевіряти, як дитина вимовляє слова різної складової структури – зі збігом приголосних, а також багатоскладові слова і слова, що складаються з подібних звуків.
 • Обстеження фонематичних процесів. Заміна, перестановка, пропуски та додавання звуків – все це може бути причиною недостатньо сформованих фонетичних (фонетика – наука про звуки мови) та фонематичних процесів (фонематичний слух – здатність до розпізнавання мовних звуків). Якщо їх далі не розвивати, то це переросте у стійкі помилки під час читання (дислексія) та на письмі (дисграфія).
 • Обстеження граматичної будови мовлення.  Граматика – наука про будову, про форму усного і писемного мовлення. Граматика визначає основні закони мови. Вона допомагає усвідомити звуковий склад слова та його морфологічну будову, способи творення та зміни слів, закони сполучення слів у реченні.
 • Обстеження словникового запасу. Визначення вміння дитини співвідносити слово з певним предметом, дією та правильно вживати його в мовленні.
 • Обстеження розуміння мовлення. Розуміння мовлення оточуючих є важливим показником повноцінного мовленнєвого розвитку дитини (розуміння мовлення на рівні діалогу; розуміння слів, що позначають предмети, дії, ознаки; розуміння інструкцій, розуміння фразового мовлення тощо).
 • Обстеження зв’язного мовлення. Вільно, правильно та лаконічно висловлювати свої думки – це справжнє мистецтво. Саме це і є кінцевим етапом логопедичної роботи.
 • Особливою перевагою мовленнєвої картки з картинками є те, що до кожного завдання підібраний яскравий наочний матеріал (картинки та ілюстрації), завдяки якому батьки можуть з легкістю провести логопедичне обстеження вдома. Вам не потрібно буде шукати спеціальні картинки та іграшки для виконання тестових завдань. Усе необхідне Ви знайдете всередині мовленнєвої картки. Також у мовленнєвій картці містяться поетапні рекомендації щодо проведення логопедичного обстеження в домашніх умовах.

 logopedichne obstegennya ko

Бажаєте отримати мовленнєву картку з картинками?

Пишіть нам на e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Часто батьки спілкуються з дитиною, не помічаючи – ЯК вона говорить, тому що їм важливіше – ЩО сказав малюк. До того ж батьки дуже звикають до мовлення своїх дітей, нехай навіть не зовсім правильного.

 Ви готові до позитивних змін в розвитку мовлення Вашої дитини? 

Все, що Вам потрібно, це трохи часу, гарний настрій та мовленнєва картка з картинками.

Приєднуйтесь до відповідальних батьків, яким не байдужий мовленнєвий розвиток їх малюків!

Почніть отримувати якісні зміни та позитивні результати вже сьогодні!

У Вас є запитання?

Пишіть нам на e-mail Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Теги: Діагностика

Читайте також:

Знайти логопеда

Знайти

Публікація на сайті

Бажаєте додати матеріал на сайт?

Публікація

Розсилка

Бажаєте бути в курсі всіх новин?

Написати нам